Rodinný dům v Berouně

Úvodní strana » Projekty » vse » Rodinný dům v Berouně

Rodinný dům v Berouně

realizace 2007

Pozemek domu se nachází na západním okraji Berouna. Je na hranici volné krajiny a města, blízko okraje lesa v mírné terénní vlně. Velkým kladem místa je výhled na protější stranu údolí. Kromě elektřiny na pozemku nejsou žádné inženýrské sítě. Pitná voda je zajištěna z vlastní studny, vytápění a ohřev teplé vody obstarává tepelné čerpadlo země-voda, odpadní vody likviduje domovní čistička.

Objekt je koncipován jako kompaktní pravidelná hmota s volnou kompozicí okenních otvorů. Střecha domu je šikmo "seříznuta" v podélném směru a reaguje tak na konfiguraci okolního terénu. Dům má dvě podlaží, není podsklepen. Většinu plochy přízemí naplňuje obytný prostor s kuchyňským koutem, dále zádveří, WC a technická místnost. V patře jsou tři ložnice a koupelna. V interiéru i exteriéru je kladen důraz na užití přírodních materiálů a povrchů - hladký pohledový beton stropů, štukové omítky stěn, přírodní linoleum, dřevěná okna, ocelové schodiště, dřevěné plochy palubových teras.
Z hlediska konstrukčního se jedná o jednotrakt postavený tradičními technologiemi, tedy betonové základové pasy, zděné nosné stěny z tepelněizolačních keramických bloků, monolitické železobetonové stropy, plochá střecha s obrácenou skladbou.