Vila v Černošicích

Úvodní strana » Projekty » vse » Vila v Černošicích

Vila v Černošicích

realizace 2011

Dům tvaru L je řešen tak, aby využíval své polohy na svažitém, jižně orientovaném pozemku. Východní křídlo je přízemní se zelenou střechou, křídlo rovnoběžné se západní hranicí pozemku je dvoupodlažní. 
Architektonická koncepce je založena na kompozici jednoduchých klidných horizontálních hmot, prolomených rozměrnými okny se subtilními kovovými skrytými rámy. Konvexní tvar severní fasády reaguje na tvar pozemku podél ulice a zároveň akcentuje hlavní vstup. Fasády oživují vnější textilní markýzy, stínící okna ložnic.

Vstup z ulice, krytý vystupující konzolou patra, je na hlavní kompoziční a současně i dispoziční a komunikační ose domu, která pokračuje západním směrem přes předsíň, jídelnu a obývací pokoj do zahrady. Hlavní obytný prostor domu je tvořen kuchyní, jídelnou a obývacím pokojem, volně pokračujícím do zahrady. Jídelna se schodištěm je srdcem domu, místem propojení jeho denní a noční části, galerií osvětlenou střešním světlíkem, místem každodenního setkávání u společného stolu.

Patro, přístupné po schodišti v prostoru jídelny, je tímto prostorem rozděleno na část pro děti a pro rodiče. 
Stranou od obytných místností, na východní straně pozemku, je v přízemním křídle umístěna dvojgaráž a sklad zahradního nábytku, nářadí a sportovního vybavení.